12. Mai

Інформація про захворювання печінки

Hier finden Sie Informationen zu Lebererkrankungen in ukrainischer Sprache:

Шановні переселенці з України,

ми раді Вас вітати у Німеччині.  На веб сайті Deutsche Leberhilfe e.V. представлена інформація про захворювання печінки. Також у нас є інформаційні брошури та листівки, які ви можете безкоштовно завантажити. Більшість нашої інформації доступно німецькою мовою. Нажаль ,  наразі у нас немає інформаційних брошур українською мовою. Основну Інформацію, що стосується медичного страхування, відвідування лікаря та медичне обслуговування можна отримати відвідавши офіційний німецький сайт Федерального уряду https://www.germany4ukraine.de/hilfeportal-de/medizinische-versorgung

На нашому сайті ви знайдете інформацію про захворювання печінки та адреси лікарів які займаються захворюванням печінки.

Ми пропонуємо безкоштовні брошури про гепатити B, C та E різними мовами. Ви можете завантажити їх у PDF форматі тут:

Гепатит Б: Інформація українською мовою/ Інформація англійською мовою / Інформація російською мовою

Гепатит С: Інформація українською мовоюІнформація англійською мовою / Інформація російською мовою

Гепатит Е: Інформація англійською мовою / Інформація російською мовою

Адреси лікарень, а також спеціалізованих лікувальних закладів для пацієнтів з захворюванням печінки Ви можете знайти на нашому веб сайті.  Лікування печінки (гепатологія) у Німеччині є частиною галузі гастроентерології.   Всі гепатології є також частиною гастроентерології.  Більшість гастроентерологів володіють англійською мовою, або  іншою іноземною мовою. У випадку якщо ви не володієте ані німецько, ані англійською мовами, візьміть із собою людину, якій ви довіряєте, того хто допоможе вам у перекладі.  Важливо: попередній запис є обов’язковим.  Деякі  гастроентерологічні лікувальні заклади потребують направлення від домашнього лікаря.

Тут ви знайдете адреси гастроентерологічних закладів, які  націлені на лункування захворювань печінки.

https://www.leberhilfe.org/schwerpunktpraxen/

Адреси лікувальних закладів з відділенням гепатодології, ви знайдете за цим посиланням:

https://www.leberhilfe.org/adressen-kliniken/

Перейшовши по одному з цих посилань, ви побачите  перелік лікувальних закладів та клінік по всій  Німеччині. Якщо ви шукаєте лікувальний заклад поблизу, то ви повинні у полі „PLZ“ вказати перші цифри свого поштового індексу. Наприклад:якщо ви мешкаєте у Кельні, то поштовий індекс буде 50935. Вам необхідно ввести лише 5 або 50. І тоді ви побачите клініки які знаходяться поблизу.

 

Чому необхідно лакувати захворювання печінки?

Незалежно від причини хронічного захворювання печінки, ризики є дуже схожими: з роками руйнується більшість клітин печінки. Хоча і в здоровому органі гинуть клітини печінки але вони заміщуються новими клітинами, а при хронічному захворюванні печінки загибель клітин в довгостроковій перспективі може стати критичною.  Якщо хронічне запалення триває роками, то на печінці утворюються рубці, а потім розвивається цироз (рубцювання печінки).  Цироз є небезпечним з декількох причин :

а) життєво важливі функції, такі як обмін речовин, травлення, згортання крові, імунна система та детоксикація можуть бути серйозно обмежені. Токсини можуть потрапити у мозок і привести до коми .

б) кров погано протікає через печінку, коли на ній є рубці і вона повертається назад. Це може призвести до ускладнень, а саме наприклад до водянки живота або до крововиливу.

с) при цирозі,  клітини печінки можуть дегенерувати і може розвинути рак печінки.

Тому важливо виявити та лікувати захворювання печінки на ранній стадії. Це може запобігти  непередбаченим наслідкам.

 

Діагностика захворювання печінки

У будь-якому випадку до захворювання печінки необхідно ставитись серйозно, оскільки наслідки можуть мати серйозні наслідки для всього організму.

Багато захворювань печінки розпізнаються пізно. Найскладнішим,  при захворюванні печінки, є  те що печінка не відчуває болю та не подає жодний попереджувальних знаків. Можливі скарги є досить неспецифічними. Тому часто залишаються класифікацією повсякденних скарг , таких як «стрес» або «хронічна втома».

Наступні симптомі можуть бути першою ознакою захворювання печінки або жовчного міхура:

 • Постійна втома
 • Порушення концентрації уваги
 • Відчуття тиску у верхній правій частині живота
 • Свербіж
 • Випорожнення глиняного кольору та пиво коричневого кольору сеча
 • Втрата аппетиту
 • Відраза від певних продуктів, особливо до мяса
 • Втрата ваги
 • Нудота та блювота
 • Носові кровотечі та синці
 • Пожовтіння шкіри або очей
 • Часті болі в м’язах та суглобах
 • Зменшення волоссі на тілі, на грудях або животі у чоловіків

Якщо ви пометили подібні ознаки рекомендуємо провести попереджувальні обстеження печінки Gamma-GT, AST, ALT. Якщо показники завищені, необхідно провести цілеспрямоване дослідження на можливе захворювання печінки  або  дослідження на навантаження печінки.


Klicken Sie für die deutsche Übersetzung hier auf den roten Text.

Folge uns Icon facebook Icon twitter